wz

Laser - O Webu

Verze webu: 7.10 [130326]

WebMaster - Lukáš Kachtík
Kontakt - laserywzcz (zavvinnáč) na googlu
Počítadlo

On-line


Vzkazy Admina

Protože poslední dobou nemám moc času se předem omlouvám, že web už nebude aktualizovaný tak jako dřív a na případné odpovědi si budete muset někdy počkat. Pokud se Vám stránky líbí, řekněte o nich svým známým, popřípadě můžete na ně odkazovat.
S pozdravem

Lukáš Kachtík

--- 24.11.2011 ---Takže po hodně dlouhé době jsem se rozhodl provést pár malých úprav.

Zrušil jsem fórum - nefungovalo podle mých očekávání. Příspěvky, které tam byly, jsem zkopíroval níže a odpověděl, co jsem věděl.

Dále bych chtěl upozornit na Knihu návštěv. Kniha návštěv slouží k zanechání komentářů ohledně webových stránek případně komentářů na téma Laser. Chcete-li, abych vám odepsal na mail, napište mi na mail. Ostatní příspěvky mažu.

Dále měním emailovou adresu. Bohužel jsem ji naivně napsal tak, jak se to robotům líbí, takže je ten mail teď tak zaspamovaný, že se v tom nedá vyznat. Uživatelské jméno je "laserywzcz" a je to na googlu. Každý čtenář těchto stránek to jistě pochopí.

--- 26.3.2013 ---

Otázky a "odpovědi"

Autor: Fyzik
Q: Mám dotaz:šlo by třeba na všude dostupném laserovém ukazovátku tak zvednout výkon,aby zničil kameru?Když posvítím do kamery,sice ji na tu dobu oslepím,ale potom hned opět vidí. Vadí mi,že mě na každém kroku někdo někde sleduje.Chěl bych jim to trochu ztížit. Díky za každou odpověď. Arnošt
A: Neřeknu Vám přesně, jak takový laser vyrobit. Na internetu najdete určitě plno návodů, zde najdete teoretickou část. Pokud ji dobře chápete, mohlo by se Vám to podařit. Nezapomeňte, že sehnat součástky přesně daných parametrů není jednoduché, a vytvořit geometrii laseru a celou konstrukci taktéž nebude snadné. Lepší by bylo si už nějaký laser odněkud vzít a použít ten (stará cdROMka).


Autor: arnost
Q: Mám dotaz:šlo by třeba na všude dostupném laserovém ukazovátku tak zvednout výkon,aby zničil kameru?Když posvítím do kamery,sice ji na tu dobu oslepím,ale potom hned opět vidí. Vadí mi,že mě na každém kroku někdo někde sleduje.Chěl bych jim to trochu ztížit. Díky za každou odpověď. Arnošt
A: U téhle věci si nejsem jistý. Kameru oslepíte, protože její software sníží jas kvůli naúměrné intenzitě, kterou ji dodáte. Jelikož budou mít kamery ochranné sklíčka, aby zabránily průniku UV záření, vlnovou délkou kameru tedy neohrozíte. Budete-li mít dostatečně intenzivní laser, mohlo by to nějak poškodit detekční zařízení, ale to by chtělo provést nějaké testy. Samozřejmě pokud budete schopný vytvořit dostatečné teplo, kamera se zničí, ale takový laser je dražší jak ta kamera.


Autor: Jana Kašparová
Q: Dobrý den, tedy spíše večer. Nemám téměř žádné znalosti, co se týčo tohoto oboru. Narazila jsem na tyto webové stránky, nevím kam jinam se obrátit s mou otázkou. Možná se vám zkušenějším bude zdát poněkud směšná, nebo možná na ní neexistuje odpověď, ale nevíte jaké nejvyšší teploty může dosáhnout laser? Myslím ty lasery, které řežou ty nejtvrdší předměty, kovové stěny apod. Opravdu mě zajímá odpověď, teda pokud existuje. Děkuji za odpověď. S pozdravem Kašparová
A: V této věci jde spíše o to, do jak malého bodu dokážete laserový paprsek fokusovat a také na jak dlouhou dobu. Lasery na řezání nedosahují takových teplot jako lasery určené k vědeckým účelům. Takže nejsilnější lasery dokážou vytvořit teplotu v řádech nekolika miliónů stupňů Celsia.


Autor: Otazník
Q: Dobrý den, laser, který dělá čáru je rozmítaný, nebo je tem jen speciální „čočka“ co z bodu udělá čáru? Děkuji za odpověď Ota z Nik
A: Žádaný laser není dokonale koherentní (nerozbíhavý). Proto se do laserových ukazovátek a dalších laserů přidavají optické čočky, které tuto vadu zmenšují (ale ani tak nikdy nedosáhnete dokonale koherentního paprsku).

Laser

Novinky

Články

Úvod

Historie

Součásti

Princip

Typy

Přehled

Využití

Bezpečnost

Foto

Videa

Spektrum

Ostatní

O Webu


Vysvětlivky

Laser

zesilování světla stimulovanou emisí záření

Laser a vše o něm | Webmaster: Lukáš Kachtík | kopírování textů je ZAKÁZÁNO! | Created in Notepad++
Většina textů použita z mé vlastní seminární práce